Як правильно експлуатувати кондиціонер

Як правильно експлуатувати кондиціонер

Автомобільні кондиціонери були винайдені досить давно, проте довгий час ними комплектувалися тільки дорогі преміальні моделі, тому вважалися чимось престижним. Однак в наші дні кондиціонери є в списку оснащення навіть масових бюджетних моделей.

Зі збільшенням кількості автомобілів, оснащених системами кондиціонування, виникла необхідність в наявності спеціалізованого обладнання для обслуговування кондиціонерів. Варто відзначити, що крім заправки фреоном, необхідно регулярно проводити чистку всієї системи.

В принципі, автокондиціонери - річ досить надійна, і термін їх служби безпосередньо залежить від умов експлуатації самої машини і уваги, яку власник приділяє саме системі кондиціонування. Найбільш часто виходять з ладу деталі - це компресор і теплообмінник. Перший є рухомим механізмом, у якого з часом зношуються підшипники, з'являються пропуски тиску і т.п.

Що стосується конденсатора, то він ще частіше стає проблемною частиною системи, хоча і знаходиться в статичному положенні. Справа в тому, що конденсатор відчуває великий внутрішній тиск, що доходить до 20 атмосфер, внаслідок якого-небудь механічного пошкодження тут же може виникнути витік холодоагенту, зазвичай, фреону.

Посилює становище той факт, що теплообмінник встановлений в передній частині машини, внаслідок чого він страждає від корозії і від бруду, потрапляючого прямо в нього з дороги. Зважаючи на це, слід регулярно промивати і прочищати радіатор конденсатора від забруднень під час мийки автомобіля, а також намагатися не завдавати йому ніяких механічних пошкоджень, наприклад, в ході ремонтних робіт в підкапотному просторі.

Не можна не відзначити той факт, що включення кондиціонера веде до вельми помітного падіння потужності і збільшення витрати палива на малопотужних моделях з невеликим об'ємом двигуна. Справа в тому, що компресор розкручується двигуном автомобіля, яким доводиться витрачати на це частину потужності.

Щоб довго прослужити без поломок, автокондиціонер повинен правильно експлуатуватися

Якщо кліматична система вашого авто передбачає паралельну роботу грубки і кондиціонера - корисно іноді включати їх одночасно. У цьому випадку, завдяки осушуваних впливу автокондиціонера, зменшиться запотівання вітрового і бічних стекол машини.

Пам'ятайте про те, що в системі кондиціонерів міститься масло, що циркулює в сукупності з холодоагентом. У випадках, коли система довго перебуває в бездіяльності, деякі з її деталей можуть пересохнути, зруйнуватися і почати протікати (зокрема це відноситься до неопреновим прокладкам). Щоб перестрахуватися від цієї неприємності, потрібно включати автокондиціонер раз на тиждень (в тому числі і в зимовий час) на 10-15 хвилин, щоб масло змазати всі важливі вузли - це допоможе уникнути пересихання.

Ще раз звернемо вашу увагу на те, що діагностику, так само як заправку і чищення автомобільного кондиціонера варто довіряти виключно професіоналам в цій області. Такий підхід не тільки позбавить вас від зайвих матеріальних витрат надалі, але і заощадить ваші гроші та нерви.

Про нас

АЛЬЯНСМАРКЕТ – це мультибрендова компанія, в основі якої лежить купівля, продаж та обслуговування автомобілів з пробігом.

Графік роботи

 • Понеділок  09:00 - 19:00
 • Вівторок  09:00 - 19:00
 • Середа  09:00 - 19:00
 • Четвер  09:00 - 19:00
 • П'ятниця  09:00 - 19:00
 • Субота  09:00 - 18:00
 • Неділя  Закрито

Наші контакти

 • Калуське шосе, 2 К
  с. Угринів
  Тисменицький р-н
  Івано-Франківська обл.
  77423
 • +38 (0342) 54 00 54
 • sales@alliancemarket.if.ua